ان بی ای فارسی– ممکن است با تغییر قرارداد های دسته جمعی (CBA)، اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا (NBA) از ورود بازیکنان زیر ۲۰ سال ممانعت به عمل آورد. 

آدام سیلور، کمیسیونر NBA، مدت زیادیست که تمایل خود برای تغییر محدودیت سنی حضور در درفت (یارکشی) را ابراز کرده است. او می خواهد تا این محدودیت سنی طوری تنظیم شود که بازیکنان زیر ۲۰ سال نتوانند در درفت شرکت کنند. اضافه کردن یک سال به محدودیت سنی بدین معنا خواهد بود که بازیکنان تجربه بیشتر، شایستگی بیشتر، مهارت های بهتر و شاید از همه مهم تر، بالغ شدن بیشتری را به دست می آورند. علاوه بر این، آن ها به آموزش اصول بسکتبال و نگهداری کمتری نیاز خواهند داشت. اگر این اتفاق روی دهد، لیگ از یکنواختی و متکی بودن به چشم انداز تیم ها بیرون آمده و با کمی تفکر می توان دریافت که این کار بهترین انتخاب می باشد. 

با وجود این که لیگ NBA و اتحادیه بازیکنان این لیگ (NBPA) مشغول مذاکره جهت ایجاد قراردادهای دسته جمعی جدید می باشند، به نظر می رسد که سیلور به خوبی دریافته که محدودیت سنی جهت ورود به NBA چیزی نیست که در کوتاه مدت عملی گردد. خبرنگاری از او پرسید:

قبلا از تغییر محدودیت سنی ورود بازیکنان به لیگ از ۱۹ به ۲۰ سال به عنوان یکی از اولویت های اصلی تان نام برده بودید. آیا همچنان این چیزیست که به دنبالش هستید؟

کمیسیونر NBA نیز در پاسخ گفت:

این همچنان چیزیست که من اهمیت زیادی برای آن قائلم. علاوه بر این، من واقع گرا هستم. برخی از اعضای اتحادیه ترجیح می دهند تا محدودیت سنی ورود به لیگ به ۱۸ سال کاهش یابد. احساس من این است که این مسئله چیزی نیست که بتواند در کوتاه مدت دچار تغییر شود. علاوه بر این، من همواره گفته ام که به سوی دیگر قضیه نیز نگاه می کنم و به فرصت مرد جوانی که به دنبال ایجاد یک زندگی می باشد نیز توجه می کنم؛ اما عقیده من همیشه این بوده که برای لیگ بهتر است تا محدودیت سنی ورود به آن از ۱۹ به ۲۰ سال افزایش پیدا کند.

نوشته شده توسط کوروش بختیاری در تاریخ ۱۷ مرداد ۱۳۹۵